Найважливіша умова успішної роботи школи - це багате,
різностороннє інтелектуальне життя педагогічного колективу,
допитливість, інтерес до нового в науці,
постійний інтелектуальний ріст, удосконалення
В.О.Сухомлинський
В умовах розгортання інноваційних процесів в освітній системі України, її модернізації та інтеграції в міжнародний освітній простір виникають нові вимоги до поліпшення якості та ефективності роботи педагогічних кадрів. Вирішення цього завдання безпосередньо пов’язане з діяльністю науково-методичної служби. Провідною функцією методичної служби є удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників та підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Цілеспрямовано здійснювана методична робота, є обов’язковим компонентом педагогічної праці кожного викладача, майстра виробничого навчання та вихователя, а також є тією рушійною силою, яка потребує постійного оновлення знань педагогів, спонукає їх до самоосвіти і самовдосконалення.
Саме в цьому напрямку зосереджує свої зусилля і методична служба ДПТНЗ «Заліщицьке вище професійне училище».
Завдання методичної роботи в училищі визначається, виходячи з основних положень Закону України “Про освіту”, “Про професійно – технічну освіту”, Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІст.), Державної цільової програми розвитку професійно – технічної освіти на 2011 – 2015роки, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021рр.
Основними завданнями методичної роботи є:
- Організація безперервного удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів, підготовка їх до атестації;
- Проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, вивчення, узагальнення і поширення перспективного педагогічного досвіду;
- Інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, науки і перспективного педагогічного досвіду;
- Проведення інформаційно-пошукової роботи, створення каталогів, картотек, банків педагогічної інформації тощо;
- Організаційно-методична допомога у впровадженні інноваційних технологій;
- Створення комплексно-методичного забезпечення предметів професійно-технічного циклу, розробка та видання навчальних, методичних посібників, рекомендацій, технічних і наочних засобів навчання.
У 2016-2017 н.р. педагогічний колектив ДПТНЗ «Заліщицьке вище професійне училище» працює над науково-методичною проблемою «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу в контексті особистісно-орієнтованого навчання».
В навчальному закладі працюють 6 методичних комісій.
- Методична комісія суспільно-гуманітарного циклу;
- Методична комісія проиродничо-математичного циклу;
- Методична комісія класних керівників, майстрів виробничого навчання, вихователів;
- Методична комісія професійно-теоретичної та практичної підготовки з професій: «Перукар (перукар-модельєр); манікюрниця», «Штукатур; лицювальник-плиточник».
Методичні комісії об’єднують педагогів за інтересами, створюють оптимальні умови для обміну досвідом роботи, творчих дискусій, виконання конкретних практичних завдань.
Основними завданнями методичних комісій є:
- пропаганда кращого педагогічного досвіду;
- впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес;
- розробка засобів діагностики професійної компетентності педагогічних працівників і застосування їх при атестації та при прийомі на роботу;
- орієнтація навчально-виховного процесу та активні методи навчання;
- удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів, професії; формування електронної бази методичних напрацювань.
Провідним аспектом у роботі інженерно-педагогічного колективу стала підготовка учня, який буде не просто освіченою особистістю, а висококваліфікованим, компетентним працівником, конкурентоспроможним на ринку праці, здатним до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання і вміння для вирішення творчих проектів, вміє критично мислити, оцінювати ситуацію, опрацьовувати різноманітну інформацію, займає активну громадянську позицію в суспільстві, а головне вчитиметься впродовж життя.