Середа, 21.08.2019, 14:27
Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ  "ЗАЛІЩИЦЬКЕ  ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична робота


Найважливіша умова успішної роботи школи - це багате,

різностороннє інтелектуальне життя педагогічного колективу,

допитливість, інтерес до нового в науці,

постійний інтелектуальний ріст, удосконалення

В.О.Сухомлинський

 

 

        В умовах розгортання інноваційних процесів в освітній системі України, її модернізації та інтеграції в міжнародний освітній простір виникають нові вимоги до поліпшення якості та ефективності роботи педагогічних кадрів. Вирішення цього завдання безпосередньо пов’язане з діяльністю науково-методичної служби. Провідною функцією методичної служби є удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників та підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Цілеспрямовано здійснювана методична робота, є обов’язковим компонентом педагогічної праці кожного викладача, майстра виробничого навчання та вихователя, а також є тією рушійною силою, яка потребує постійного оновлення знань педагогів, спонукає їх до самоосвіти і самовдосконалення.

Саме в цьому напрямку зосереджує свої зусилля і методична служба ДПТНЗ «Заліщицьке вище професійне училище». 

Завдання методичної роботи в училищі  визначається, виходячи з основних положень Закону України “Про освіту”, “Про професійно – технічну освіту”,  Державної  національної  програми   “Освіта” (Україна ХХІст.), Державної цільової програми розвитку професійно – технічної освіти на 2011 – 2015роки, Національної стратегії  розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021рр.

  Основними завданнями методичної роботи є:

 • Організація безперервного удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів, підготовка їх до атестації;
 • Проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, вивчення, узагальнення і поширення перспективного педагогічного досвіду;
 • Інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, науки і перспективного педагогічного досвіду;
 • Проведення інформаційно-пошукової роботи, створення каталогів, картотек, банків педагогічної інформації тощо;
 • Організаційно-методична допомога у впровадженні інноваційних технологій;
 • Створення комплексно-методичного забезпечення предметів професійно-технічного циклу, розробка та видання навчальних, методичних посібників, рекомендацій, технічних і наочних засобів навчання.

У 2016-2017 н.р. педагогічний колектив ДПТНЗ «Заліщицьке вище професійне училище» працює над науково-методичною проблемою «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу в контексті особистісно-орієнтованого навчання».

В навчальному закладі працюють 6 методичних комісій.

 • Методична комісія суспільно-гуманітарного циклу;
 • Методична комісія проиродничо-математичного циклу;
 • Методична комісія класних керівників, майстрів виробничого навчання, вихователів;
 • Методична комісія професійно-теоретичної та практичної підготовки з професій: «Перукар (перукар-модельєр); манікюрниця», «Штукатур; лицювальник-плиточник».

Методичні комісії об’єднують педагогів за інтересами, створюють оптимальні умови для обміну досвідом роботи, творчих дискусій, виконання конкретних практичних завдань.

Основними завданнями методичних комісій є:

 • пропаганда кращого педагогічного досвіду;
 • впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес;
 • розробка засобів діагностики професійної компетентності педагогічних   працівників і застосування їх при атестації та при прийомі на роботу;
 • орієнтація навчально-виховного процесу та активні методи навчання;
 • удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів, професії; формування електронної бази методичних напрацювань.

  Провідним аспектом у роботі інженерно-педагогічного колективу стала підготовка учня, який буде не просто освіченою особистістю, а висококваліфікованим, компетентним працівником, конкурентоспроможним на ринку праці, здатним до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання і вміння для вирішення творчих проектів, вміє критично мислити,  оцінювати ситуацію, опрацьовувати різноманітну інформацію, займає активну громадянську позицію в суспільстві,  а головне вчитиметься впродовж життя.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031